Techniki negocjacyjne szkolenie

Kompleksowe Negocjacje VBA, czyli skuteczne techniki negocjacji w biznesie

Kompleksowe Negocjacje VBA to zaawansowany trening technik negocjacji biznesowych, niezbędnych podczas sprzedaży lub zakupu wysokowartościowych, kompleksowych rozwiązań. To skuteczne techniki negocjacyjne pozwalające również budować bliską, długofalową relację biznesowej o charakterze partnerskim.

Szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poznać taktyki negocjacyjne i zrozumieć zasady skutecznych negocjacji handlowych oraz zdobyć praktyczne umiejętności pozwalające osiągać możliwie najlepsze rezultaty.

Jest to intensywny trening z zakresu efektywnego przygotowania i strategicznego planowania oraz prowadzenia kompleksowych negocjacji w relacjach B2B, w taki sposób, aby minimalizować ilość czynionych ustępstw, maksymalizować poziom zysku i poprawiać warunki biznesowe w sposób ciągły i trwały.

Szkolenie uczy również jak czerpać siłę negocjacyjną z własnego profilu komunikacyjnego, świadomie wykorzystując skuteczne zachowania komunikacji werbalnej. Dzięki ich prawidłowemu wykorzystaniu maksymalizujemy prawdopodobieństwo uzyskania założonych celów negocjacyjnych, umocnienia relacji z klientem i osiągnięcia efektu Win-Win.

Sprawdź czego uczymy – poznaj 12 zasad skutecznego negocjatora B2B >

Szkolenie bazuje na Modelu Efektywnego Negocjatora – efekcie największych na świecie badań Huthwaite International nad skutecznymi zachowaniami w rzeczywistych negocjacjach biznesowych, a także modelu Analizy Zachowań VBA (Verbal Behaviour Analysis – Analiza Zachowań Werbalnych) oraz modelu skutecznej perswazji Push / Pull z wykorzystaniem 18 kategorii zachowań werbalnych.

Model Efektywnego Negocjatora VBA jest w pełni spójny i komplementarny z modelem sprzedaży SPIN i stanowi naturalną ścieżkę rozwoju kompetencji sprzedażowych handlowców, którzy poznali i wdrożyli model SPIN w swojej pracy.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu?

Szkolenie Kompleksowe Negocjacje VBA dedykowane jest osobom prowadzącym złożone negocjacje zakupowe lub sprzedażowe:

negocjacje w biznesie
 • gdzie przedmiotem negocjacji są wieloaspektowe, zaawansowane produkty lub kontrakty o wysokiej wartości,

 • gdzie negocjowanych jest wiele powiązanych ze sobą parametrów, trudnych do uchwycenia dla osób nieprzygotowanych,

 • gdzie istotne jest osiąganie najlepszego możliwego wyniku, przy jednoczesnym zachowaniu i podtrzymaniu długofalowej relacji,

 • gdzie istotne jest wypracowanie kreatywnego kompromisu, tak aby budować poczucie zadowolenia obu stron.

 • gdzie szczególnie ważna jest maksymalizacja siły negocjacyjnej, umiejętności perswazji i efektywna wymiana ustępstw,

 • gdzie wynik jest na tyle ważny, że negocjatorzy będą chcieli poświęcić czas na gruntowne przygotowanie się do negocjacji.

Wierzymy, że nauka to działanie, zatem szkolenie Kompleksowe Negocjacje VBA jest wysoce interaktywne, a wiedza teoretyczna przekładana jest na dużą ilość ćwiczeń, case’ów negocjacyjnych i aktywności uczestników.

Szkolenie Kompleksowe Negocjacje VBA jako inwestycja

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafić prowadzić zaawansowane negocjacje biznesowe, tak aby:

 • osiągać najlepszy możliwy wynik, przy zachowaniu zadowolenia obu stron i podtrzymaniu długofalowej relacji,
 • osiągać kreatywne, synergiczne porozumienie oparte na wzajemnym szacunku,
 • maksymalizować prawdopodobieństwo wdrożenia ustaleń,
 • jasno formułować warunki transakcji i ograniczać problemy w trakcie jej realizacji,
 • maksymalizować siłę negocjacyjną, obniżać lęk przed zagrożeniami, podejmować realistyczne zobowiązania.
Szkolenie ma charakter warsztatowy – kładziemy nacisk na rozwój rzeczywistych umiejętności negocjacyjnych. W trakcie szkolenia przeprowadzanych jest kilka sesji symulowanych negocjacji, które odbywają się symultanicznie w kilkuosobowych grupach. Przed każdą sesją grupy przygotowują się do negocjacji, korzystając ze specjalnie opracowanych do tego celu narzędzi.

Podczas trwania negocjacji każda grupa jest obserwowana przez trenera. Po negocjacjach następuje szczegółowy przegląd i formułowanie informacji zwrotnej dla każdej z par negocjatorów. Ponadto każdy z uczestników otrzymuje indywidualny feedback sporządzony w oparciu o narzędzie Analiza Zachowań, które trenerzy wykorzystują podczas obserwacji. Analiza taka sporządzana jest podczas szkolenia kilkukrotnie, zatem każdy uczestnik podczas szkolenia otrzymuje kilka razy swój zaktualizowany, indywidualny behawioralny profil negocjacyjny.

W ramach szkolenia Kompleksowe Negocjacje VBA zapewniamy:

 • Udział w zaawansowanym programie szkoleniowym opartym na międzynarodowym know-how o potwierdzonej skuteczności
 • Wsparcie doświadczonych trenerów – praktyków sprzedaży:
  • Wsparcie oraz feedback podczas warsztatu
  • Możliwość konsultacji z trenerem po warsztacie
 • Indywidualny feedback behawioralny na podstawie Analizy Zachowań VBA
 • Dostęp do platformy e-learningowej
 • Międzynarodowy certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez Huthwaite International
 • Komplet materiałów szkoleniowych
 • Przerwy kawowe oraz lunche podczas szkolenia.

Udział jednej osoby w szkoleniu Kompleksowe Negocjacje VBA to inwestycja kwoty 3 499 zł netto (+VAT).

Badania Huthwaite i dowody skuteczności

Szkolenie Kompleksowe Negocjacje VBA oparte jest na metodologii Huthwatie international. Grupa Huthwaite powstała niemal 40 lat temu, z misją analizowania i identyfikowania umiejętności i zachowań, którymi osoby skuteczne różnią się od tych osiągających przeciętne wyniki. Te pionierskie prace doprowadziły do zdefiniowania modelu efektywnego negocjatora oraz modelu SPIN – najbardziej uznanej na świecie metodologii sprzedaży B2B.

W Polsce, od ponad dwudziestu lat pracujemy z naszymi klientami nad doskonaleniem umiejętności planowania i prowadzenia negocjacji. Move4ward, jako wyłączny polski partner Huthwaite International z sukcesem wdraża metodologię Huhtwaite, pomagając polskim firmom w uzyskiwaniu pomyślnych wyników kompleksowych negocjacji handlowych. Uczymy tylko tego, czego działania jesteśmy pewni.

Podnoszenie skuteczności negocjacji

Jak największe światowe firmy pracują nad poprawą skuteczności prowadzonych przez siebie negocjacji. Zapoznaj się z raportem opisującym prawdziwe case’y biznesowe klientów Huthwaite.Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Jak dobrze negocjujesz?

Huthwaite jest autorem największych z kiedykolwiek przeprowadzonych na świecie badań nad taktykami i zachowaniami skutecznymi w negocjacjach. Zapoznaj się z ich wynikami.Save

Save

Najbliższe szkolenia otwarte Kompleksowe Negocjacje VBA

DataMiejsceCzas trwaniaDostępność miejsc
25-26 maja 2022Trójmiasto2 dniZapisy zakończone
28-29 września 2022Warszawa2 dniZapisy zakończone

Kompleksowe Negocjacje VBA – pobierz broszurę

Pobierz broszurę informacyjną aby dowiedzieć się więcej o metodologii i programie szkolenia.

Pobieranie >

Save

Kompleksowe Negocjacje VBA – formularz zgłoszeniowy

Pobierz formularz w postaci edytowalnego pliku PDF aby zapisać się na szkolenie.

Pobieranie >

Save

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Aby omówić szczegóły projektu szkoleniowego, zapisać się na szkolenie lub dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach, zadzwoń do nas pod numer 609 511 775 lub 605 292 873, wyślij maila albo skorzystaj z formularza kontaktowego.
Kontakt