spot coaching dla firm

Spot Coaching, czyli nowe podejście do coachingu dla firm w czasach VUCA

Spot Coaching to pakiet krótkich i intensywnych, indywidualnych sesji coachingowych dla ludzi w twojej firmie. To dedykowany coach biznesowy, dostępny dla twojego zespołu lub organizacji.

W odpowiedzi na nowe wyzwania zaprojektowaliśmy dla naszych klientów pakiety 45-minutowych wirtualnych sesji Spot Coaching. Spot, czyli natychmiastowy, ponieważ często wystarczy spotkać się z coachem raz albo dwa razy, aby zobaczyć sprawy w innym świetle i zacząć działać inaczej, bardziej efektywnie. W tak szybko zmieniającym się świecie potrzebujemy szybkiej pomocy, szybkich analiz i szybkich decyzji. Dlatego dziś nie mówimy o długich procesach coachingowch, ale o coachingu, który odbywa się szybko i na czas, dostępny jest dla każdego pracownika oraz daje natychmiastowe efekty.

Czego można oczekiwać?

Każda sesja jest dostosowana do potrzeb uczestnika, a jej celem jest  wspólne dojście do praktycznych rozwiązań, które można zastosować od razu. Uczestnik procesu coachingowego, czyli klient, otrzymuje wsparcie, ale też mierzy się z wyzwaniami, które coach stawia poprzez pytania, podsumowania oraz stworzenie przestrzeni do refleksji. Przykładowe tematy sesji:

  • Zwiększenie odporności psychicznej
  • Radzenie sobie ze stresem i niepokojem
  • Zmiana – jak emocjonalnie dostosować się  do szybko zmieniających się okoliczności
  • Radzenie sobie z niepewnością i niejasną sytuacją – co robić, gdy nikt nic nie wie
  • Zmiana sposobu myślenia – utrzymywanie wysokiej motywacji do osiągania celów
  • Jak zareagować w nowej sytuacji, jak zinterpretować nowe otoczenie i jakie podjąć decyzje.

Przygotowanie do sesji Spot Coachingu

Sesje prowadzone są w ten sposób, by zapewnić wartościowe wsparcie w stosunkowo krótkim czasie. Zachęcamy zatem, by przed sesją osoby, które zapisały się na Spot Coaching, zastanowiły się, przed jakimi wyzwaniami obecnie stoją oraz jakie możliwości widzą przed sobą. Prosimy, aby w świetle odpowiedzi na te pytania zastanowiły się, co dokładnie chcą wynieść z sesji. To jedno z pierwszych pytań, które zada coach.

Uwaga! Sesje są poufne

Każda sesja i każdy temat rozmowy są całkowicie poufne. Przedmiotem późniejszych analiz przeprowadzanych z Działem Rozwoju / HR / L&D będą tylko szeroko rozumiane zakresy tematyczne, omawiane całkowicie anonimowo. Celem tych analiz jest zwiększenie i poprawa jakości wsparcia, które chcemy zaoferować.

O nas

Sesje Spot Coachingu przeprowadzane są przez naszych doświadczonych coachów biznesowych. Współpracujemy merytorycznie oraz korzystamy z doświadczeń i metodologii brytyjskiej firmy

business coaching experts

Nasi partnerzy przekazują nam swoją wieloletnią wiedzę zdobytą w brytyjskich firmach i instytucjach. Od lat z powodzeniem praktykują oni Spot Coaching i przygotowują nas do pracy w tej formule. Są naszymi mentorami i kierują procesem certyfikacji naszych coachów w międzynarodowej instytucji akredytującej Institute of Leadership & Management.

Sprawdź też jak realizujemy executive coaching >

Proces Spot Coachingu

Proponujemy klientom dwa rodzaje pakietów: Pakiet Spot-4 (pół dnia Spot Coachingu, w którym mieszczą się 4 sesje) lub Pakiet Spot-7 (jeden dzień Spot Coachingu, w którym mieści się 7 sesji). Terminy realizacji tych pakietów ustalamy z dużym wyprzedzeniem tak, aby mogli Państwo o nich poinformować swoich pracowników i zorganizować zapisy.

Dla zainteresowanych przygotowujemy daty oraz przedziały czasowe. Następnie osobom, które zdecydowały się na Spot Coaching, wysyłamy zaproszenie w kalendarzu jako potwierdzenie. Sesje mogą mieć formę wirtualną, z wykorzystaniem uzgodnionej technologii lub stacjonarną, w siedzibie klienta.

Na sesje Spot Coachingu może zapisać się każdy. W dzisiejszych czasach wsparcia potrzebują prawie wszyscy. Ten proces nie jest ograniczony do elitarnego kręgu menedżerskiego. Jednak każdy, kto się zapisuje, musi wiedzieć, czego się może spodziewać i jak się przygotować. Wspólnie z Państwem opracujemy odpowiednią komunikację do organizacji, pionu, działu czy zespołu, którym chcecie Państwo taką możliwość zaproponować.

Nasi coachowie

Dorota
Porażka

Partner Zarządzający Move4ward Training and Development, Coach certyfikowany w Institute of Leadership and Management, executive coach i associate facilitator Management Futures, UK; 25 lat pracy w biznesie, 13 lat jako coach

Rafał
Szlachcikowski

Partner Zarządzający Move4ward Training and Development. Executive coach szkolony przez  Management Futures, licencjonowany trener biznesu Huthwaite International; 20-letnie doświadczenie biznesowe w konsultingu, szkoleniach i choachingu.

Katarzyna
Konarowska

Executive coach, trenerka i facilitatorka z ponad 20-letnim doświadczeniem w konsultingu i sprzedaży. Szkolona przez Huthwaite International i Management Futures.  Wykładowca na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, autorka programów rozwojowych dla kobiet w biznesie, tłumaczka i lektor języka angielskiego.

Dowiedz się więcej o tym, jak Spot Coaching może pomóc twojej organizacji. Jesteśmy elastyczni. Dopasowujemy się do Twoich potrzeb. Prowadzimy coaching w ramach bezpośrednich spotkań, jak również sesji wirtualnych. Jesteśmy Just in Time. Just for You.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Aby dowiedzieć się więcej o Spot Coachingu w Move4ward lub otrzymać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb, zadzwoń do nas, wyślij maila, albo skorzystaj z formularza kontaktowego.
Kontakt
spot coaching dla firm