Szkolenie SPIN Selling, czyli skuteczna sprzedaż metodą SPIN

Szkolenie SPIN® Selling, czyli skuteczna sprzedaż metodą SPIN®

Organizacje światowej klasy potrzebują doskonale przygotowanych i skutecznych sprzedawców. Wrażliwych na potrzeby klienta, przekonujących, elastycznych i świadomych behawioralnie. Potrafiących kierować rozmową, posuwając się sprawnie w kierunku pozytywnego zobowiązania klienta. SPIN® Selling pozwala osiągnąć sprzedawcom wszystko to i więcej.

SPIN® to efekt największych na świecie badań nad czynnikami decydującymi o skuteczności w sprzedaży business to business. Wszędzie tam, gdzie istotnym elementem jest budowanie efektywnych i trwałych relacji w oparciu o dogłębne zrozumienie i zaspokajanie potrzeb klienta, budowanie wartości rozwiązania oraz prezentację korzyści.

To model zachowań stworzony przez Huthwaite International na podstawie obserwacji dziesiątek tysięcy rzeczywistych spotkań sprzedażowych. Jako pierwsi na świecie posłużyliśmy się metodologią badań psychologicznych do zbadania zachowań pracowników komercyjnych organizacji. Do tej pory, jako jedna z niewielu firm na świecie, prowadzimy stałe badania tego typu. Dzięki badaniom prowadzonym na tak szeroką skalę wyłoniliśmy zachowania, których skuteczności jesteśmy w 100% pewni i wyłącznie na rozwoju tych zachowań się koncentrujemy.

Trening SPIN® Huthwaite International

Przeczytanie książki o pilotażu nie wystarczy aby zostać pilotem. Umiejętności to wiedza plus praktyka. Dogłębne rozumienie teorii i wiele ćwiczeń praktycznych. Tylko w ten sposób można przełożyć wiedzę na efektywność i wyniki. Podobnie jest z modelem SPIN®. Wszystkim gorąco polecamy książkę Neila Rackham’a „Sprzedaż metodą SPIN®, w której opisał on proces tworzenia modelu. Jednocześnie mamy świadomość, że aby poprawić swój warsztat sprzedawcy należy go doskonalić w praktyce, popełniać błędy i uczyć się na nich. Najlepiej robić to pod okiem i przy wsparciu najlepszych fachowców Huthwaite International.

Podczas Treningu SPIN® stwarzamy uczestnikom przestrzeń do poznania i praktycznego przećwiczenia modelu pod opieką doświadczonego trenera-praktyka. Ćwiczenia na realnych case’ach sprzedażowych, obserwacja i informacja zwrotna gwarantują, że każdy uczestnik będzie w stanie zastosować poznane umiejętności w praktyce, zaraz po szkoleniu.

Czego oczekiwać po Treningu SPIN®

Po ukończeniu szkolenia SPIN® Selling on-line uczestnicy będą:

 • Rozumieli siły i słabości swojego dotychczasowego stylu sprzedaży

 • Rozumieli psychologię potrzeb klientów i umieli efektywnie na nie wpływać

 • Potrafili skutecznie oddziaływać na wszystkie ośrodki decyzyjne u klienta i rozumieli mechanizm podejmowania złożonych decyzji zakupowych

 • Stosowali kluczowe zachowania używane przez skutecznych sprzedawców w rozmowach z klientami

 • Posiadali umiejętności planowania rozmów sprzedażowych z wykorzystaniem tych zachowań

 • Stosowali zachowania w ogromnym stopniu redukujące powstawanie zastrzeżeń

 • Mieli opracowany plan działań ciągłego rozwoju swoich umiejętności po szkoleniu

Wierzymy, że nauka to działanie, zatem szkolenie SPIN® Selling jest wysoce interaktywne, a wiedza teoretyczna przekładana jest na dużą ilość ćwiczeń i aktywności uczestników.

Trening SPIN® jako inwestycja

Firmy wydają miliony na podnoszenie efektywności pracowników poprzez szkolenia, ale niewiele z nich jest w stanie wykazać bezpośredni związek ze wzrostem efektywności, sprzedaży czy satysfakcji klientów. W przypadku szkoleń Huthwaite International zwrot z inwestycji (ROI) nie jest czymś co czasami zdarza się po szkoleniach. Mamy twarde dowody na skuteczność naszych szkoleń i potrafimy to zmierzyć.

SPIN® to najlepsze szkolenie sprzedażowe z jakim miałem do czynienia. Zdecydowanie najefektywniejszy program szkoleniowy, który wdrożyliśmy w WF. Wyniki finansowe mówią same za siebie. Ale poza oczywistą korzyścią, jaką jest wzrost sprzedaży i realizowanych zysków, jedną z największych korzyści dla nas jest zmiana nastawienia widoczna wśród naszych Business Development Managerów.”

WF Senate

W ramach Treningu SPIN® zapewniamy:

 • Udział w czteroetapowym programie szkoleniowym opartym na międzynarodowym know-how o potwierdzonej skuteczności
 • Wsparcie doświadczonego trenera – praktyka sprzedaży:
  • Wsparcie oraz feedback podczas warsztatu
  • Wsparcie oraz feedback po realizacji wyzwania
  • Konsultacje z trenerem po warsztacie
 • Dostęp do platformy e-learningowej
 • Działania inspirujące do doskonalenia praktyki SPIN®
 • Międzynarodowy certyfikat ukończenia szkolenia sygnowany przez Huthwaite International
 • Komplet materiałów szkoleniowych
 • Przerwy kawowe oraz lunche podczas szkolenia.

Udział jednej osoby w Treningu SPIN® to inwestycja kwoty 2 990 zł netto (+VAT).

SPIN® Selling – dowody zwrotu z inwestycji

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem opisującym pozytywny zwrot z inwestycji w szkolenia SPIN® firmach naszych klientów. Siedem dużych firm podzieliło się z nami historią swoich Podróży SPIN® i dowodami na ROI z projektów szkoleniowych.

Pobierz raport >

Save

Save

Najbliższe szkolenia otwarte SPIN® Selling

DataMiejsceCzas trwaniaDostępność miejsc
21-22 października 2020Warszawa2 dniZapisy zakończone
16-17 grudnia 2020Warszawa2 dniprzeniesione do on-line (sprawdź szczegóły)
rok 2021Zoom Meetings4 x 3,5 godz. + e-learningdo czasu zniesienia restrykcji epidemicznych szkolimy on-line!

SPIN® Selling – formularz zgłoszeniowy

Pobierz formularz w postaci edytowalnego pliku PDF aby zapisać się na szkolenie.

Pobierz formularz >

Save

Save

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Aby omówić szczegóły projektu szkoleniowego, zapisać się na szkolenie lub dowiedzieć się więcej o naszych możliwościach, zadzwoń do nas pod numer 605 292 873 lub 609 511 775, wyślij maila albo skorzystaj z formularza kontaktowego.
Kontakt